10 gier na które wszyscy czekają

Poprzedni rok był obfity w wysoko oceniane tytuły, które zaskarbiły sobie fanów gier. Elden Ring czy God of War Ragnarok to dalej jedne z częściej kupowanych gier. Wiele jednak wskazuje, że dopiero rozpoczęty rok, także będzie ciekawy pod kątem premier. Kilka z nich posiada już dokładną datę pojawienia się na rynku. Na które gry szczególnie warto czekać? Przygotowaliśmy ranking 10 najlepiej zapowiadanych gier na 2023 rok!

1. Hogwarts Legacy (PS5/XSX/PC)

Wreszcie fani uniwersum Harry’ego Pottera doczekają się możliwości wejścia w świat Hogwartu. Coraz nowsze zwiastuny przekazują jedną informację: już dziś mówi się, że może to być jeden z faworytów do gry roku. Podczas rozgrywki dostępne będzie latanie na miotle, walka (również za pomocą czarnej magii) i dużo interakcji z nauczycielami i resztą uczniów. Dobrą wiadomością jest także szerokie pole do personalizacji świata.

Premiera: 10.02.2023

2. Diablo IV (PS5/PS4/XSX/XONE/PC)

Wiele wskazuje, że nowa wersja popularnego Diablo będzie majstersztykiem. Minęło aż 11 lat od poprzedniej wersji. To wystarczający czas, który studio Blizzard kazało czekać na 4. Odsłonę gry. W zapowiedziach przykazywane są informacje, że w czerwcu ujrzymy tytuł, który ma łączyć wszystkie zalety poprzednich edycji. Zwiastuny, póki co pokazują oczywiście lepszą grafikę, ale niewiele poza tym.

Premiera: 06.06.2023

3. The Settlers: New Allies (PS5/PS4/XSX/XONE/PC/Switch)

Kiedyś była to jedna z najpopularniejszych strategii. Dziś? Wszyscy po prostu czekają z utęsknieniem na wydanie nowej wersji. Powinno się to stać w lutym, choć tak do końca chyba nie można ufać temu terminowi. Gra początkowo miała pojawić się jeszcze w 2018 roku. Najważniejsze dla miłośników jest to, by móc w końcu sprawdzić, czy Osadnicy bawią tak jak kiedyś.

Premiera: 17.02.2023 dla PC (reszta platform w późniejszym terminie w tym roku)

4. Star Wars Jedi: Survivor (PS5/XSX/PC)

Długo wydawało się, że gry z uniwersum Star Wars nie są w stanie nawiązać do swojej konkurencji. Zmieniła to dopiero ostatnia wersja Upadły Zakon. To wtedy postawiono na nowy system walk oraz przyjemną fabułę nie tylko dla miłośników serii. Jeśli nic nie zostanie popsute, to należy oczekiwać kolejnych godzin spędzonych przed Gwiezdnymi Wojnami.

Premiera: 17.03.2023

5. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Switch)

Zelda to flagowy tytuł dla konsoli od Nintendo. Pozostaje więc oczekiwać, że nowa wersja nie będzie gorsza od poprzedniczki, która wyznaczyła szlak. Nowe przygody, misje oraz dobrze dopasowana muzyka. Najpewniej znowu posiadacze innych platform będą zazdrościć tym, którzy właśnie grają na Nintendo Switch w Zeldę.

Premiera: 12.05.2023

6. Forza Motorsport (XSX/PC)

Forza to flagowe wyścigi od Microsoft. Posiadacze abonamentu Xbox Game Pass będą mogli cieszyć się nową odsłoną już od dnia premiery. Można powiedzieć, że jak zwykle wraz z kolejną wersją wyścigów wzrasta jakość detali dotyczących budowy samochodów. Kto posiada konsolę Xbox powinien, chociaż spróbować tej świetnej symulacji.

Premiera: I połowa 2023

7. Minecraft Legends (PS5/PS4/XSX/XONE/PC/Switch)

Minecraft to pewnego rodzaju fenomen. Kanciasta gra zyskała niesamowitą popularność ze względu na możliwość budowania świata bez ograniczeń. Tym razem zmieni się jednak perspektywa. Gra przerodzi się w strategię. Fanatycy już dziś mówią jednogłośnie, że nowy tytuł powinien przyjąć się całkiem dobrze.

Premiera: I połowa 2023

8. Assassin’s Creed: Mirage (PS5/PS4/XSX/XONE/PC)

Kolejna część znanej serii od Ubisoftu pewnie znowu zachęci sporą liczbę graczy do kupna. Mirage ma być niejako powrotem do początku. Znany z poprzedniej wersji Basim stanie się tym razem protagonistą. Czy Mirage okaże się lepszy niż popularna Valhalla? Już niedługo czas odpowiedzi.

Premiera: III kwartał 2023

9. Marvel’s Spider-Man 2 (PS5)

Tym razem Peter Parker będzie uczestniczył razem w jednej grze z Milesem Moralesem. Czy to może się nie udać? Każdy, kto posiada konsolę od Sony’ego już czeka na nowe walki pajęczarzy. Grafika na zwiastunach wygląda pięknie. Wydaje się, że niewiele trzeba temu tytułowy, by znów pochłonął graczy na dobre.

Premiera: końcówka 2023

10. Alan Wake 2 (PS5/XSX/PC)

Dziś do jedynki może być ciężko wracać ze względu na przestarzałą już grafikę. Na szczęście horror wróci na nowo. Na szczęście dla graczy oczywiście. Niewiele wiadomo o fabule, ale też o dacie pojawienia się w sklepach. Na razie twórcy zdradzają tylko, że fabuła ma być jeszcze straszniejsza niż ponad 10 lat temu.

Premiera: w tym roku

 

Autor: Dawid Kałuża