Czym jest tryb incognito?

Wiadomo, że przeglądanie Internetu z zachowaniem wszystkich zasad prywatności jest bardzo bezpieczną opcją dla każdego. Dzięki temu, można być pewnym, że nikt nie śledzi naszej aktywności, która jest oczywiście kwestią prywatną i nie należy jej przekraczać. Każde urządzenie z androidem posiada taką możliwość, aby włączyć w niej tryb incognito, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Już coraz więcej osób z niego korzysta, ponieważ daje on ogromne korzyści, które są niezwykle cenione.

Tryb incognito również świetnie sprawdza się na komputerze, dlatego też z pewnością warto go włączyć. Sprawi on, że wszystkie informacje o aktywności w google chrome nie będą zapisywane. Jest to naprawdę świetna opcja, która niesie za sobą mnóstwo przydatnych korzyści. Przeglądanie Internetu w tym trybie dostarczy nie tylko ogromnego bezpieczeństwa, ale przede wszystkim zapewni prywatność, która jest niezwykle ceniona. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to niezwykle ważna sprawa.

Czy można włączyć tryb incognito na każdym urządzeniu? Jak to zrobić?

Jak już wcześniej wspomniano, tryb incognito może być używany nie tylko na smartfonach, ale i również wszystkich innych urządzeniach elektronicznych, w tym komputerach. Naprawdę warto mieć to na uwadze, gdyż jest to bardzo ważna kwestia, dotycząca przede wszystkim bezpieczeństwa oraz prywatności. Jeśli jednak, chodzi o to, jak włączyć tryb incognito, to jest to naprawdę bardzo łatwa czynność, która nikomu nie sprawi większej trudności.

Zatem, aby go włączyć należy przede wszystkim otworzyć przeglądarkę na urządzeniu elektronicznym, bądź komputerze. Następnie znaleźć w prawym lub lewym górnym rogu ikonkę przedstawiającą trzy kropki oraz kliknąć na nią. Wtedy wyświetli się kilka różnych opcji i należy wybrać jedną z nich, która nosi nazwę „nowe okno incognito”. Zarazem potem otworzy się nowe okno, w którym jasno i wyraźnie będzie napisane, że znajdujemy się w tym właśnie trybie. Jak widać jest to dziecinnie proste, dlatego też każdy sobie z tym poradzi.

Tryb incognito. Czy, aby na pewno bezpieczny?

W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat trybu incognito, który na pierwszy rzut oka wydaje się być doskonały. Wiadomo, że jego funkcję są naprawdę świetne, niemniej jednak czy, aby na pewno zapewniają bezpieczeństwo oraz prywatność? Każdy, kto jeszcze nie korzystał z tego trybu, tak naprawdę wie niewiele i nie może o nim nic powiedzieć. Warto tutaj podkreślić to, że ma on swoje wady i zalet, które są naprawdę różne. Tak właściwie nie da się powiedzieć, czy tryb ten zapewnia stuprocentową prywatność oraz bezpieczeństwo.

Tryb incognito nie jest tak do końca anonimowy, ponieważ w większości przypadków dostęp do aktywności danego użytkownika ma przede wszystkim dostawca Internetu. Wiadomo, że nie nie śledzi on nikogo, niemniej jednak w razie potrzeby zawsze może zdobyć potrzebne informacje. Tryb incognito sprawia, że historia przeglądania oraz wszystkie dane nie są automatycznie zapisywane.


Zobacz także:

Pozycjonowanie stron- proste reguły i skuteczne działanie