Jak dołączyć do zespołu na Teams?

 

Aplikacja MS Teams to aplikacja, która zyskała na popularności szczególnie w ostatnich latach. Taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić, ponieważ MS Teams to rozwiązanie, które pozwala na zdalną komunikację – dzięki temu komunikacja między wykładowcą i studentami czy współpracownikami staje się znacznie prostsza. Zastanawiasz się, jak dołączyć do zespołu na Teams?

Dołączenie do zespołu na MS Teams

Zasadniczo, zadanie to nie należy do szczególnie skomplikowanych. Ponieważ jednak może ono sprawiać pewne trudności szczególnie początkującym użytkownikom, warto pokrótce opisać poprawny sposób działania. Standardowym sposobem na dołączenie do zespołu w Microsoft Teams jest skopiowanie linku przesłanego przez organizatora spotkania (może nim być np. wykładowca, menedżer lub rekruter prowadzący rozmowę kwalifikacyjną).

W takiej sytuacji należy wkleić link do przeglądarki internetowej. Jeszcze przed przystąpieniem do spotkania trzeba jednak upewnić się, czy nie zostały w niej zainstalowane wtyczki niekompatybilne z MS Teams.

Po wklejeniu linku pojawi się jasnofioletowy panel użytkownika – po jego lewej stronie powinien znajdować się ciemny, pionowy pasek z opcjami. Jednym z nich jest przycisk „zespoły”; po jego kliknięciu trzeba wybrać opcję „Dołącz do zespołu lub utwórz nowy”. Pojawią się wówczas dwa okna:

  • Utwórz zespół,
  • Dołącz do zespołu, wpisując kod.

Jak można łatwo się domyślić, trzeba wybrać drugą z wyżej wymienionych opcji i wprowadzić kod przesłany mailowo przez organizatora spotkania. Po wyrażeniu zgody przez administratora pojawi się okno wideokonferencji. Należy wówczas sprawdzić poprawność pracy zainstalowanej kamery (oczywiście, jej używanie nie jest konieczne – MS Teams pozwala także na odbywanie spotkań głosowych oraz włączanie/wyłączenie kamery w momencie dowolnie wybranym przez użytkownika) oraz mikrofonu – najłatwiej zrobić to po prostu poprzez… przywitanie się z pozostałymi uczestnikami spotkania.

Możliwe jest korzystanie z MS Teams także za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W tym celu należy wybrać opcję „Zespoły” (ang. teams), która znajduje się na środku dolnej części ekranu i ma symbol trzech ludzkich sylwetek. Po otworzeniu okna należy kliknąć opcję „Dołącz lub utwórz zespół” oraz wykorzystać – podobnie jak ma to miejsce w przypadku pracy na komputerze stacjonarnym czy laptopie – kod udostępniony przez administratora.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania musisz pamiętać, że korzystanie z MS Teams – także w charakterze gościa – wymaga posiadania aktywnego, zarejestrowanego konta. Zasadniczo, powinno być to takie samo konto, na które zostało wysłane zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu. W przeciwnym wypadku MS Teams nie powiąże zaproszenia z użytkownikiem, który pragnie wziąć udział w wideorozmowie. Jest to bardzo ważne – jeśli do planowanej telekonferencji zostało nie więcej niż kilka-kilkanaście minut, zdenerwowanie wywołane trudnościami w dołączeniu do zespołu może poważnie utrudnić lub nawet uniemożliwić udział w spotkaniu.

 

Autor: Emil Zelma