Jak pobrać film lub muzykę z YouTube?

Każdy z nas ma swoje ulubione kawałki albo filmy, które mógłby oglądać bez końca. A wiadomo, że ciągłe odtwarzanie tego samego może mocno obciążyć nasz transfer internetowy. Aby nieco na nim oszczędzić najlepszą opcją jest pobranie ulubionych piosenek na dysk twardy lub smartfona. Dodatkowo zyskamy spokój od reklam, których na YouTube jest coraz więcej.

Są także inne powody. Czasami boimy się, że film dany film zostanie zdjęty z YouTube przez poprawność polityczną lub bycie niewygodnym na dużych grup interesów. Warto w takiej sytuacji zabezpieczyć go u siebie na dysku.

Darmowe narzędzie do pobierania

Niezależnie od przyczyny możemy skorzystać z jednego z wielu DARMOWYCH narzędzi do pobierania plików z YouTube. Jednym z nich jest serwis 2conv dostępny pod adresem:

2conv.com

Wszystko co trzeba zrobić to skopiować link do filmu – klikając na adres prawym przyciskiem myszy i wybierając kopiuj. A na smartfonach przytrzymując pole adresu i wybierając kopiuj. A następnie wkleić go na stronie. Wybieramy jeszcze porządany rodzaj pliku. Jeśli zależy nam na dźwięku będzie to MP3, jeśli chcemy cały film z obrazem MP4 lub AVI. Ważne przy wyborze filmów jest zdecydowanie czy chcemy jakość HD czy zadowolimy się mniejszą jakością. Pozwala to zaoszczędzić miejsce na dysku.

Na koniec klikamy KONWERTUJ i po chwili gotowy plik możemy zapisać na swoim urządzeniu.

Podana strona to jeden z wielu przykładów – przetestowaliśmy ją i działa szybko, a do tego nie atakuje nas zbyt agresywnymi reklamami. Możecie także sprawdzić inne – być może okażą się jeszcze lepsze. Jeśli tak dajcie znać w komentarzach – chętnie je przetestujemy!