Messenger czy WhatsApp – jaki komunikator wybrać, aby pozostać w kontakcie z bliskimi?

Messenger i WhatsApp to dwa najpopularniejsze komunikatory, na które obecnie można się zdecydować. Oba należą do firmy Zuckerberga, czy więc występują pomiędzy nimi jakiekolwiek różnice? Na który z nich się zdecydować? Podpowiadamy!

WhatsApp a Messenger – różnice i podobieństwa

Oba komunikatory cieszą się dużą popularnością. Można jednak zauważyć pomiędzy nimi znaczące różnice, a także spore podobieństwa. Na którą opcję się zdecydować? Porównajmy te dwie aplikacje i przekonajmy się, która wypada lepiej.

Liczba użytkowników

Pierwsza kwestia, jaką warto poruszyć, to liczba użytkowników obu aplikacji. Choć obie są bardzo popularne, to wciąż z Messengera korzysta więcej osób. Po drugie: warto przez chwilę skupić się na kwestii wyszukiwania znajomych. W Messengerze wystarczy w pasku wyszukiwania wpisać imię i nazwisko danej osoby. W WhatsAppie procedura ta wygląda inaczej. Aby dodać kogoś do kontaktów, musimy znać jego numer telefonu. Poza tym w WhatsAppie, by móc rozpocząć korzystanie z aplikacji, należy potwierdzić numer telefonu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w naszej książce kontaktowej znajdują się wyłącznie realne osoby, a nie konta fake’owe.

Szybkość działania i łatwość obsługi

Jeśli chodzi o szybkość i wydajność działania, w tej kwestii zdecydowanie wygrywa WhatsApp. Obecnie użytkownicy Messengera pomimo aktualizacji wciąż natykają się na wiele problemów. WhatsApp jest natomiast bezproblemowy.

Przesyłanie plików

W tej kwestii pomiędzy aplikacjami widoczne są spore różnice. Messenger nie pozwala na przesyłanie dokumentów czy muzyki (z poziomu aplikacji). Użytkownicy skarżą się również na fakt, że aplikacja ta mocno obniża jakość zdjęć. W przypadku WhatsAppa obniżanie jakości przesyłanych multimediów jest o wiele mniejsze. Do tego aplikacja ta umożliwia przesyłanie naprawdę wielu rodzajów plików.

Bezpieczeństwo

Pod względem bezpieczeństwa ponownie wygrywa WhatsApp. Ta aplikacja szyfruje czat, dzięki czemu nikt nie dowie się, o czym rozmawiamy ze znajomymi. Osoby niepowołane mogą natomiast zdobyć informacje na temat tego, z kim prowadziliśmy konwersację, w jakim czasie, a także gdzie. WhatsApp gromadzi wyłącznie tzw. metadane, natomiast Messenger nie dysponuje żadnymi zabezpieczeniami. Co więcej, w przypadku WhatsAppa możemy być zalogowani wyłącznie na jednym urządzeniu, co dla niektórych może być znakiem bezpieczeństwa, natomiast dla innych uciążliwą kwestią.

Jaki komunikator wybrać?

Zarówno Messenger, jak i WhatsApp mają swoje zalety i wady. Aby przekonać się, która aplikacja jest najlepsza, z pewnością warto przetestować je i porównać samodzielnie. Jeśli chcesz pozostać w kontakcie z bliskimi, musisz przede wszystkim zadbać o dobry Internet. Znajdziesz go w INEAOferta tego operatora jest niezwykle korzystna zarówno dla standardowych, jak i wymagających użytkowników sieci. INEA proponuje światłowód symetryczny, który zapewnia taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych, z racji czego każda wideorozmowa będzie odbywała się w najwyższej jakości.

Co jeszcze proponuje INEAOferta operatora zawiera również telefonię komórkową. INEA oferuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także potężne pakiety Internetu w jakości 5G. Decydując się na INEA, możesz rozmawiać z bliskimi beż żadnych zakłóceń i opóźnień, a także ekspresowo przesyłać zdjęcia i filmy.

 

Opracowano na zlecenie partnera, tj. INEA.