Najlepsze platformy VOD

Rozrywka telewizyjna w ostatnich latach weszła na całkiem inny poziom. Odkąd pojawiły się serwisy z filmami, każdy z nas może sobie urządzić domowe kino. Zauważmy też, że do rodzaju usługi stają się coraz bardziej konkurencyjne, jeżeli chodzi o opłaty. Początkowo oferta była bardzo skromna i konsumenci nie mieli zbyt dużego wyboru. Nie każdy decydował się na wykupienie pakietu. Z czasem jednak coraz większa ilość firm zaczęła oferować możliwość streamowania seriali i filmów pełnometrażowych lub dokumentalnych. Rynek tych usług zaczął się powiększać, co jednocześnie wymusiło oferowanie cen konkurencyjnych. Dzięki temu właśnie obecnie każdego stać na wykupienie pakietu i to nie najtańszego. W końcu, jeżeli miesięczna opłata wynosi na przykład 10 zł, to przecież nie są to żadne koszty. Serwisów przybywa, a oferta rozrywkowa coraz bardziej intensywnie się powiększa.

Na który serwis z filmami się zdecydować?

Starsi widzowie z pewnością pamiętają czasy, gdy narzekano na spore deficyty, jeśli chodzi o ofertę filmową dostępną w Polsce. Gdy rozrywka w tym zakresie była bardzo ograniczona, to wszyscy cieszyliśmy się, gdy w kinach wyświetlany był jakiś nowy film cenionego reżysera. Znamienne jest to, że w takiej sytuacji raczej nikt za bardzo nie marudził. Na drugim biegunie jest sytuacja obecna, ponieważ teraz w zasadzie będziemy mieć spory problem z tym, aby wybrać jakiś konkretny serwis, z którego chcemy skorzystać. Interesujące jest również to, że niejednokrotnie firmy w poszczególnych platformach będą się powtarzać. Przez jakiś czas emitowane są na jednej platformie, a po jakimś czasie pojawiają się na innej. Do pewnego stopnia więc oferta jest podobna, choć każdy ma też swoje indywidualne preferencje. Są też produkcje, które tworzone są specjalnie dla konkretnej platformy i nigdzie indziej ich nie znajdziemy.

Netflix najbardziej popularny?

Na pewno, jeżeli patrzymy globalnie na tego rodzaju oferty, to Netflix wciąż jest na pierwszym miejscu również w Polsce. Platforma ta może pochwalić się na większą ilością użytkowników. Dostępną mamy tutaj rzeczywiście olbrzymią bibliotekę filmów. Produkcje tu dostępne oferowane są w ramach takich kategorii jak:

  • pełnometrażowe
  • seriale
  • dokumentalne
  • dla dzieci

Poza tym seriale telewizyjne pogrupowano na przykład na takie kategorie jak, kryminalne, komediowe, dramatyczne lub sensacyjne. Każdy znajdzie coś dla siebie, a najtańszy pakiet to tylko 29 zł miesięcznie.

Amazon Prime Video z autorską ofertą

Jeżeli chodzi o Amazon Prime Video, to platforma ta przyciąga klientów między innymi konkurencyjną ceną. Miesięczna opłata to tylko 10,99 zł, a dodatkowo gwarantowaną mamy także darmową dostawę produktów, robiąc zakupy na Amazonie. Z kolei wartość oferty filmowej jest niepowtarzalna, bo znajdziemy tu produkcje autorskie takie jak Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy lub serial The Boys.

HBO Max wciąż na fali

Także HBO Max ma swoje grono wiernych zwolenników. Znajdziemy tu autorskie produkcje, ale jest także spora ilość filmów produkowanych przez tak cenione wytwórnie jak New Line i Warner Bros. Miesięczna opłata to tylko 29,99 zł, co daje nam dostęp do tak popularnych filmów jak Euforia, Biały Lotos albo Rodzina Soprano.

 

Autor: Katarzyna Kluczyk