Smartfony z najlepszym aparatem

Kupowanie telefonów wygląda trochę inaczej, aniżeli kiedyś. Obecnie służą nam nie tylko do rozmów. W końcu smartfony stały się urządzeniami służącymi do bardzo różnych celów, a jedną z ważniejszych cech dla wszystkich kupujących jest aparat fotograficzny. Z roku na rok telefony wyposażone są w coraz lepsze podzespoły z uwagi na bardzo szybki rozwój technologiczny. Optyka ma coraz lepszą jakość. W efekcie nawet smartfonem można wykonać rzeczywiście profesjonalne zdjęcia, które będą bardzo wyraźne, gwarantować będą najwspanialszą kolorystykę, a także kontrast. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, kupując telefon z aparatem.

Czy dzięki smartfonom każdy może robić dobre zdjęcia?

Na pewno największą zaletą wyposażenia telefonów komórkowych w dobrą optykę jest to, że obecnie w zasadzie każdy może się stać fotografem amatorem, a nawet wyspecjalizować w sztuce robienia zdjęć. Jeżeli zainteresujemy się tą sztuką, to mamy gwarantowaną sporą wygodę. Nie trzeba już orientować się w czasie otwarcia przysłony oraz w odpowiednich ustawieniach obiektywu. Wszystko dzieje się automatycznie. Naturalnie wciąż trzeba podszkolić się w kadrowaniu, jeżeli chcemy, aby zdjęcia rzeczywiście wychodziły dobrze.

Do czego przydają się smartfony z dobrym aparatem?

Wiele będzie różnych sytuacji, w których możemy wykorzystać tę funkcję w smartfonach. Przede wszystkim więc dobra optyka przyda nam się do:

  • rejestracji najlepszych momentów w życiu
  • wykonywania zdjęć portretowych
  • skanowania dokumentów
  • fotografii reklamowej

Cele mogą być najróżniejsze i jak się okazuje, nawet doświadczeni fotograficy wykorzystują smartfony, które jednak wcześniej są dokładnie wybierane.

Dobry smartfon z aparatem, czyli jaki?

Punktem wyjścia jest więc świadomość, że sprzęt musi być dobrze dobrany. Co to jednak będzie oznaczać i na co powinniśmy zwrócić uwagę? Jeżeli będziemy chcieli wykorzystywać aparat w smartfonie do realizacji różnych projektów lub chcemy się zająć amatorsko fotografią, to bardzo ważne będą funkcje takie jak:

  • stabilizacja obrazu
  • zoom optyczny – jest lepszy niż cyfrowy
  • funkcje oferujące dobre zdjęcia w trudniejszych warunkach oświetleniowych
  • dobra jakość nagrań wideo

Dlatego warto dokładniej przed zakupem przyjrzeć się specyfikacjom.

Najbardziej cenione przez klientów smartfony z aparatami

Jednym z lepszych telefonów z dobrym sprzętem fotograficznym będzie na pewno Huawei Mate 50 Pro. Ta marka od lat dystansuje się od konkurencji, jeżeli chodzi o jakość aparatów. Mamy tu perfekcyjne ustawianie ostrości pod kątem detali, ale dobrze będą wychodzić także zdjęcia portretowe. Występuje tu także ceniony system obrazowania XMAGE. Dostępny jest też tryb profesjonalny. Użytkownik może wybrać sobie jasność przysłony – np.: f/1,4 lub f/1,6, f/1,8, f/2. Ceniony jest również bardzo Samsung Galaxy S22 Ultra. Wrażenie robi tu rozdzielczość matrycy w głównym aparacie – aż 108 Mpix. Model ten oferuje także edycję zdjęć na wiele sposobów. Xiaomi12T Pro 5G to także smartfon, który nie będzie się wstydzić swojej optyki. Matryca oferuje rozdzielczość 200 Mpix, a bardzo przydatną funkcją jest opcja Xiaomi ProCut. Dzięki niej modyfikujemy i przycinamy sobie oryginalną fotografię. Występuje tu także śledzenie obiektów w ruchu dzięki algorytmom sztucznej inteligencji.

 

Autor: Paweł Bendarz

 

Zobacz też:

Technologie, w które warto zainwestować