Najlepsze gry dla dwojga

Dla wielu graczy najwięcej emocji towarzyszy podczas mierzenia swoich sił z kanapowym rywalem. Wtedy zdecydowanie łatwiej o prawdziwą rywalizację lub kooperację niż w trakcie grania w sieci. Liczba gier na konsolę, które pozwalają na tego typu potyczki nie jest zbyt okazała. To jednak nie oznacza, że nie ma ich wcale. Przedstawiamy najlepsze gry dla dwóch osób. Uwaga, mogą one sprawić, że czas będzie płynąć zdecydowanie szybciej.

FIFA 23

Jest to kolejna odsłona piłkarskiej gry od EA Sports. Grając z kompanem da się rywalizować ze sobą lub być razem w jednej drużynie. Od wielu lat FIFA jest świetnym dodatkiem do wieczorów spędzanych w domu wraz z przyjaciółmi. Nowoczesna grafika, co roku poprawiany gameplay i prawdziwe stadiony – czego chcieć więcej od gry piłkarskiej? Jest to tytuł, którego nie warto odinstalowywać. Nigdy bowiem nie wiadomo kiedy wpadnie się na pomysł rywalizacji ze znajomymi na konsoli.

Unravel Two

Ta oryginalna produkcja opiera się na współpracy. Dwoje graczy steruje szmacianymi postaciami, które pomagają sobie nawzajem przedzierać się przez wielki świat. Nie warto nastawiać się na skomplikowaną fabułę. Gra ma zadziwiać ładną grafiką, dopasowaną muzyką i licznymi wyzwaniami. Liczy się zręczność, pomysłowość i zaufanie do osoby siedzącej obok. A jeżeli ktoś w międzyczasie stał się fanem Unravel to istnieje możliwość wypróbowania pierwszej części. Była ona jednak głównie nastawiona na grę w pojedynkę.

It takes two

Jak mówi sam tytuł do tej gry niezbędnych jest dwóch graczy. Główni bohaterowie w niewyjaśniony sposób stają się lalkami. Jaki jest cel? Powrót do swoich prawdziwych ciał. Zanim się to stanie na graczy będzie czekać sporo wyzwań. Tytuł można nazwać platformówką 3D. W grze czekają różnorodne zadania jak łamigłówki czy walki z bossami. Większość z nich wymaga ścisłej współpracy. Ze względu na ciągle zmieniające się otoczenie trudno o nudę. Dla osób często spędzających czas przed konsolą we dwójkę jest to gra, w którą koniecznie trzeba zagrać.

LEGO

Trudno podać konkretny tytuł, ponieważ LEGO od dawna tworzy wiele gier. Niemal wszystkie tytuły można przejść samodzielnie lub w parze. Fani Marvela, DC, Star Wars czy Harry’ego Pottera mogą czuć się zachwyceni. Dzięki grom LEGO każdy może wybrać swojego ulubionego bohatera i przechodzić historie podobne do tych z filmów. Co ważne zamiana bohaterów może odbywać się dosłownie co chwilę. Dzięki temu konkretne zadania można wykonywać zależnie od swoich umiejętności.

A Way Out

To kolejna gra wydana przez Electronic Arts. Zaawansowana fabuła jest sporą zaletą tego tytułu. Celem gry jest ucieczka z więzienia. Zaraz po rozpoczęciu rozgrywki i wyborze bohaterów ekran zostaje przedzielony na pół. Większość misji realizuje się z pomocą kompana. Niektóre są do wykonania w pojedynkę. Trzeba przyznać, że twórcom udało się stworzyć grę, która potrafi zaangażować. Ucieczka z więzienia nigdy nie wydawała się tak ekscytująca.

Overcooked 2

Gra posiada już swoje dwie edycje. Warto od razu sięgnąć po nowszą wersję, bo jest po prostu lepsza. Nie da się ukryć, że to najlepsza produkcja nawiązująca do gotowania. Czynności kuchenne niestety nie są tak spokojne, jak w domowym zaciszu. To, co się najbardziej liczy to czas, dokładność, pamięć oraz zgranie. Zabawna grafika, komunikaty i postacie sprawią, że pomimo narastającego ciśnienia nie zabraknie powodu do śmiechu. Tylko pamiętaj, by nic nie przypalić!

Mortal Kombat 11

Bijatyki były szczególnie popularne dla pierwszych odsłon PlayStation. To wtedy grupki znajomych potrafiły grać w nie dosłownie godzinami. Wiele osób do dziś pamięta jak oczekiwało się na swoją kolej. Od tego czasu zmieniła się grafika i model walki. W dalszym ciągu nie zmieniła się natomiast grywalność. Dalej jest ona na bardzo wysokim poziomie. Ze względu na swoją brutalność jest to tytuł przeznaczony dla osób, które ukończyły 18 lat.

Mario Kart 8 Deluxe

Na koniec warto wspomnieć o grze, która dostępna jest na konsole Nintendo. Zapewne każdy gracz słyszał o Mario. My proponujemy szczególnie tę wersję, która oferuje wyścigi. Charakterystyczna grafika, postacie oraz sposób sterowania są wręcz niepodrabialne. Dodatkowo istnieje możliwość gry w aż 8 osób. Nintendo Switch można podpiąć do telewizora, by móc zagrać na znacznie większym ekranie. To tylko spotęguje wrażenia i zabawę podczas wyścigów.

 

Autor: Dawid Kałuża